katalog branżowy firm

firma, katalog firm, spis branż

branżowy, motoryzacja, turystyka, medycyna, prawo, finanse, przemysł, handel, żywno?ć, administracja, urzędy, biuro i dom, budownictwo, transport

Katalog Branżowy Firm

portal szczecin

szczecin, zachodniopomorskie

branżowy, motoryzacja, turystyka, medycyna, prawo, finanse, gabinety lekarskie, wiadomo?ci, biuro i dom, budownictwo, transport

Szczeciński Portal Branżowy
 
Deutsch
O nas Położenie ośrodka Wyposażenie ośrodka Nasza oferta cenowa Rezerwacja Atrakcje turystyczne Kontakt
Powrót do strony głównej
Napisz do nas
Mapka dojazdu


POŁOŻENIE

MIĘDZYWODZIE to nadmorska miejscowość wypoczynkowo-uzdrowiskowa położona na mierzei międzywódzkiej w otoczeniu lasów iglastych i mieszanych. Atrakcyjne położenie pomiędzy od północy Morzem Bałtyckim, a od południa Zalewem Kamieńskim przyciąga liczne rzesze wczasowiczów i amatorów sportów wodnych.

Początki Międzywodzia datują się na przełom XIX i XX wieku. W latach 30 ubiegłego wieku istniały już hotele i pensjonaty. Kuracjusze w tym okresie mieli do dyspozycji zakład kąpielowy z ciepłą i zimną wodą morską. W późniejszym czasie w Międzywodziu odkryto solanki jodowo-bromowe, które obecnie nie są eksploatowane. Międzywodzie posiada charakter uzdrowiskowy. Korzystny morski klimat sprzyja leczeniu osób ze schorzeniami górnych dróg oddechowych.

Nasza miejscowość jest bardzo dobrze przygotowana na przyjęcie osób niepełnosprawnych ruchowo. Niskie i równe chodniki oraz dwa podjazdy na plażę ułatwiają się poruszanie osobom na wózkach.

W ciągu kilku ostatnich lat Międzywodzie bardzo się rozrosło. Powstały liczne ośrodki wypoczynkowe, kolonijne i rehabilitacyjne. Bardzo dobrze rozwinięta jest baza gastronomiczna. Liczne bary szybkiej obsługi, kafejki, restauracje, stołówki, smażalnie serwują pełną gamę posiłków na każde podniebienie i na każdą kieszeń.

Wypoczywając w Międzywodziu warto wybrać się do okolicznych miejscowości tj.:

  • Dziwnów, który organizuje regaty oraz Festiwal Gwiazd Sportu połączony z memoriałem im. Jarka Marca.
  • Międzyzdroje, gdzie w pierwszym tygodniu lipca zapraszają na Festiwal Gwiazd a w sierpniu na mityng im. W. Komara i T. Ślusarskiego.
  • Wolin zaprasza na Festiwal Wikingów, który odbywa się na początku sierpnia
  • Kamień Pomorski proponuje przez cały sezon koncerty organowe w ramach Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.
 
Deutsch